To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: ndz paź 24, 2021 3:20 pm Jeśli o przyszłości tego miejsca trzeba rozmawiać w innym miejscu niż to, to chyba nie ma sensu w ogóle zastanawiać się nad rozwojem forum, bo jego nie będzie. Jeśli Discord tętni życiem i zaspokaja wszystkie potrzeby związane ze społecznością, nie widzę takiej potrzeby.
Nie 'tętni życiem', zazwyczaj jest 5-10 osób aktywnych dziennie (przynajmniej było w czerwcu), ale ludzie na nim piszą częściej o byle pierdole niezwiązanej z futbolem bo jest bardziej responsywny. Nie można na nim jednak prowadzić pewnego typu dyskusji i absolutnie nigdy nie zastąpi tego co daje forum. Dlatego jak od początku wspominam, ważne jest dla mnie oba połączyć.
I luz, być może dla większości celem w ogóle nie jest rozwój forum i sobie wygaśnie naturalnie.
Jest, ale niewiele osób ma czas i umiejętności by coś wobec tego robić.

I po raz kolejny uciekasz od konsekwencji swoich słów - masz chęci rozwijać forum, ale nie chcesz przedstawiać sugestii ludziom którzy byliby chętni wysłuchać. Chcę dialogu o rozwoju ale nie będę się wysilać.
Claro.

Bez odbioru.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

I po raz kolejny uciekasz od konsekwencji swoich słów - masz chęci rozwijać forum, ale nie chcesz przedstawiać sugestii ludziom którzy byliby chętni wysłuchać.
Sugestią jest rozpoczęcie dyskusji na ten temat na Forum, przedstawienie pomysłów które były, ale nie są realizowane przez brak czasu, ustalenie czego wspólnie chcemy. Żadnej innej sugestii nie mam.

Bo bez tego nie ma sensu jakiekolwiek zaangażowanie w rozwój tego miejsca. Nie ma sensu rozwijać planu jakiegokolwiek (przykładowo z influencerami) jeśli nie ma, i nie będzie dla nich korzyści z dołączenia tutaj, lub jedna osoba będzie w to zaangażowana a reszta ma już w pompce cały ten interes. A dziś, wygląda na to że większośc ma w pompce.

Ty myślisz że ja mam plan od A do Z, a ja nie wiem nawet co jesteśmy w stanie zrobić technicznie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Specjalnie po paru miesiącach dla ciebie zainstalowałem Discord.
Zajęło mi minutę.
vaclav dzisiaj był na serwerze.
Sam pójdziesz go spytać tam o plany czy mam za rączkę jednego lub drugiego zaprosić do tablicy?
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Już wiem, dlaczego nie chcesz grać w Amonga :potwor:
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Goldschmidt pisze: ndz paź 24, 2021 4:14 pmSam pójdziesz go spytać tam o plany czy mam za rączkę jednego lub drugiego zaprosić do tablicy?
Za siebie mogę powiedzieć, że spytam się jak tylko kaban wrzuci tu discorda tydzień temu do 22 :potwor:

Czy ty tak na serio? Żeby admina łapać na innym serwisie, bo tu nie dał znaku życia od 2,5 miecha xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Następny. Litości, nie mam siły :prosi:
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Ale czego nie rozumiesz? Zastanawiamy się po prostu czy jest sens w ogóle cokolwiek robić w tym miejscu, czy Bóg je już opuścił.

Napisałeś sam w sierpniu:
Proponowałbym wstrzymanie się z promowaniem czegokolwiek, bo na razie nie ma punktu zaczepienia. Na teraz mamy zwykłe forum internetowe z szykownym logo i 20 osobami na krzyż.
W pełni się z tym zgadzam. To się nie zmieniło do dziś. Więc nikt nie wychylał się specjalnie z czymkolwiek. Teraz zachęcasz mnie do nieprzemyślanych akcji byleby robić cokolwiek.

V. napisał w sierpniu w swoim ostatnim jak dotychczas poście:
vaclav pisze: pn sie 09, 2021 1:11 pm
tayron36 pisze: ndz sie 08, 2021 11:46 am Możliwe, że nie do końca rozumiem konceptu. Ma być to blog, gdzie każdy może napisać swój artykuł oraz forum, gdzie mają być toczone dyskusje? Jako dwa osobne twory z odnośnikami do siebie? Jeżeli każdy ma mieć możliwość pisania artykułu to będzie potrzebny moderator na pełen etat, bo nie każdy tekst się nadaje do podania go dalej. Tutaj też pewnie wielu się obrazi i zniechęci jak zobaczą, że ich tekst nie przeszedł. Co do reklamy, twitter osiągnął ogromny sukces, ponieważ ma krótką treść. Ściany tekstu źle się sprzedają, tym bardziej w dzisiejszym szybkim świecie.
Oczywiście, że nie każdy, tylko ci, którzy są chętni, mają coś ciekawego do powiedzenia i potrafią pisać tak, aby nie trzeba było siedzieć długo nad korektą takich tekstów.

Co do ścian tekstu, że źle się sprzedają, to nikt tu będzie stawiał na długie wywody, tylko właśnie krótkie, trafne komentarze/minifelietony. Powiem więcej - im krócej, tym lepiej. I też nie zgadzam się zupełnie z tym, że "ściany tekstu się nie sprzedają".
Więc jakiś plan był, pewnie w formie wtyczki / dodatku do PHPBB. Gdybyśmy poznali jakiekolwiek szczegóły lub zobaczyli to rozwiązanie na innym forum, moglibyśmy np. porozmawiać jak je wykorzystać. Ale w sumie nie wiadomo co to jest, czy będzie, itp.

Nie wiem, czy chcesz ściągać tu admina, czy nie - rób jak uważasz. Nie wiem, czy jego plany i chęć tworzenia miejsca są w ogóle aktualne. Wiem natomiast, że im dłużej będziemy w takim zawieszeniu, tym mniej będą ludzie chcieli tu pisać i angażować się w rozwój tego miejsca.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: ndz paź 24, 2021 5:35 pm
Proponowałbym wstrzymanie się z promowaniem czegokolwiek, bo na razie nie ma punktu zaczepienia. Na teraz mamy zwykłe forum internetowe z szykownym logo i 20 osobami na krzyż.
W pełni się z tym zgadzam. To się nie zmieniło do dziś.
Yup.
Więc nikt nie wychylał się specjalnie z czymkolwiek. Teraz zachęcasz mnie do nieprzemyślanych akcji byleby robić cokolwiek.
Nieprzemyślanych? Słuchaj, zasugerowałem ci że możesz w taktowny sposób pomóc reklamować w niektórych środowiskach. Nawet taki 'produkt' jak to forum może być interesujący dla osób w niektórych kręgach socjalmediów i nie będzie potraktowany jak odrażająca poczwara, która odstraszy chętnych po pierwszym kliknięciu. I jest to najszbyszy typ reklamy który zrobić bardzo prosto z minimum researchu. Ty sugerujesz mi tylko że nie chcesz, bo nie wiesz co masz napisać, martwisz się jakimiś shadowbanami z dupy nazywając je działalnością nielegalną. Ok, nie było sprawy.

A co do reszty kwestii 'planów'...
Nie wiem, czy chcesz ściągać tu admina, czy nie - rób jak uważasz.
Absolutnie nie - chcesz coś od niego to masz go na wyciągnięcie ręki na Discordzie, który możliwe że niedługo będzie częścią forum, lub, jak mniemam, na priwie. Jeżeli ma włączone powiadomienia gdy jest cytowany to możliwe też, że po ostatnim poście wpadnie, sprawdzi i odpowie na twoje wszelkie domniemania.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Ty sugerujesz mi tylko że nie chcesz, bo nie wiesz co masz napisać, martwisz się jakimiś shadowbanami z dupy nazywając je działalnością nielegalną.
???

Napisałem, że spamowanie to chujowy pomysł i kończy się shadowbanem. W przypadku zgłoszenia konta na fb także ograniczonymi możliwościami reklamowymi, co dla mnie jest ważne, ale to juz drugorzędne.

Napisałem co innego- że nie wiem jaką współpracę mozna oferować nie znając produktu, bo mamy mało uczęszczane forum i nie wiadomo po co ktoś miałby tu dołączać. Podtrzymuję.
chcesz coś od niego to masz go na wyciągnięcie ręki na Discordzie
Super.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Proszę wszystkich o rozsądek - to jest póki co projekt hobbystyczny. Pierwszym krokiem było zebranie funduszy na zabezpieczenie serwera i witryny na jakiś czas do przodu, żeby móc utrzymać forum i nas wszystkich w jednym miejscu. Projekt będzie rozwijany, będzie reklamowany i będą tu powstawały nowe treści, ale ze względu na to, że to wciąż jest projekt hobbystyczny, to nikt nie ma ciśnienia i nie będzie się rozliczał z terminów. Przede wszystkim każdy zajmuje się swoją rodziną/biznesem/pracą.
Przyjdzie czas na rozwój, ale póki co zmagamy się z botami i innymi pierdołami. Nie oczekujcie fajerwerków. Jak ruszymy, to ruszymy i wtedy wszystkie chętne ręce przydadzą się na pewno.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Clif »

Zgadzam się, że nie może być jakiegoś wielkiego ciśnienia, ale skoro to to po co te plany na jakieś bóg wie jakie portale? Zróbmy dobrze forum, rozreklamujmy to co jest jako po prostu jako fajne miejsce do dyskusji, powiększmy społeczność. Tyle. Jak się potem uda rozwinąć portal to super, ale czekanie z reklamą aż pojawi się te wasze docelowe rozwiązanie to prosty sposób żeby uwiędło to co jest na razie. Takie moje 3 grosze.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Ctrl+ F5 poproszę u wszystkich:

Obrazek

Rozmiar i kaształt będą jeszcze dopasowane, póki co Kaban to testuje, ale działa.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Discord chyba już dobrze wygląda. Przetestowałem na swoich sprzętach także u was może to inaczej wyglądać, gdyby coś było nie tak to dajcie znać. Boty to zobaczymy czy to co wrzuciłem je powstrzyma, poczekamy i zobaczymy.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Wygląda bardzo dobrze zarówno z poziomu kompa, jak i telefonu :potwor:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: madridcampeon »

Ale od momentu wmontowania tego Discorda forum muli z deczka. To znaczy adres wbija szybko, ale zanim się zaloguję, to muszę czekać ze 20 sekund, bo nie da się na nic kliknąć. Też tak macie?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

U mnie ciut wolniej, 1-2 sekundy, na pewno nie 20
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

U mnie na 2 lapkach i tele jakoś nie widzę różnicy, może na tele wolniej (ale ciężko ocenić ponieważ rzadko z tele wchodzę).
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Krul »

Jak dołączyć do tego discorda?
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: TWL64 »

Zbanowali mnie na RM.pl za dwukrotne wklejenie linku do naszego forum 8-)
To tak na zawsze, czy na jakiś czas? Jakie tam mają zasady?
Ogólnie mam to w dupie, ale czasami tam coś skrobnę w komentarzach.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Ja wrzucam linki do discorda i dopiero tam kieruje na forum. Tych linków nawet nie kasują.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

TWL64 pisze: ndz lis 07, 2021 10:25 pm Zbanowali mnie na RM.pl za dwukrotne wklejenie linku do naszego forum 8-)
To tak na zawsze, czy na jakiś czas? Jakie tam mają zasady?
Ogólnie mam to w dupie, ale czasami tam coś skrobnę w komentarzach.
perm,
witaj w klubie :kek:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Myślę że tak jak zasugerował kleyo - jak macie czymś spamować to Discordem pod tematami od składów/przedmeczowkami a na forum dopiero z czatu. Tego jeszcze nie banują.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Clif »

Perm ban za link do forum na którym jest ze 20 osób, małostkowość wyjebała w kosmos :lol:
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Bo liczy się jakość ludzi, a nie ilość :)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
ODPOWIEDZ