To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Perez z jednego z tych dwóch zdjęć byłby spoko

https://bi.im-g.pl/im/94/fb/e6/z1513768 ... -Perez.jpg

https://icdn.caughtoffside.com/wp-conte ... -Perez.jpg

To naprawdę niezły pomysł, żeby stworzyć taką paczkę postaci, które często się tu przewijają, jakieś pikeje, neymary, mbappe, czy mourinho mile widziane imo.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Spoczko, spróbuję to ogarnąć, ale najbliższa wolna chwila u mnie to niedziela wieczór, plus chyba już przy takiej ilości to te fotki mogły by być schowane, na starym foro był chyba link do wszystkich emoji. Teraz, raz nie wiem jak to zrobić na ten moment (ale to jak ze wszystkim tutaj), dwa czy takie rozwiązanie jest ok? Czy jednak macie na to jakiś inny pomysł lub jakiś przykład gdzie to jest jakoś inaczej rozwiązane i tutaj to można by wprowadzić?
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: El Dominik »

Bardzo fajnie, że można dać link do twitta i wyskoczy, bez kliknięcia w niego. Bardzo przydatne.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Volfgang »

Istnieje tutaj coś takiego jak ostrzeżenie czy jak przyjdzie co do czego to można lecieć z koksem?🙂 Wiecie, zacznie się sezon, Vini będzie strzelał ślepakami, Asensio będzie nas raczył swoją wirtuozerią, Bale i Hazard będą nabijać staty w protokołach lekarskich, będzie ochota skomentować słowa Kumana o sędziowaniu... Wolę zapytać zawczasu, asekuracyjnie.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Czy to już czas na wątek "Forum umiera"? :ptak:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: madridcampeon »

Zacznie się liga, to ruch się zwiększy. Wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sandman »

Może zaczniemy powoli już gdzieś promować forum?
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Mamy obiecaną "współpracę" z Aguila Blanca, tak sobie myślę że właśnie dobrze byłoby to połączyć z startem sezonu. Poza tym pewnie będziemy spamować w komentarzach pod meczami, tak jak robiliśmy z discordem w zeszłym sezonie, bo faktycznie trochę świeżej krwi by się przydało.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sandman »

Raz wkleiłem link do naszego forum w komentarzach na realmadryt.pl, to dostałem bana po kilku sekundach. Jeżeli będziemy tam wklejać komentarze, to przyda nam się wieeele kont.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

W tym momencie trzeba opracować nową metodę reklamy, fraza "madridistas.pl" jest banowana z automatu.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Na spamowaniu rm.pl daleko nie zajedziemy.

Ja przede wszystkim nie wiem, co my promujemy, bo chyba plan był na coś innego niż tylko forum: viewtopic.php?f=18&t=125

Mamy jakiś budżet na reklamę? Bo jeśli faktycznie tu miał być jakiś portal, albo ogólnie takie "miejsce dla kibica Realu Madryt", to Google Ads daje możliwość tworzenia reklam bezpośrednio pod traffic innych stron. Możemy np. skierować reklamy na ruch który na co dzień wchodzi na realmadryt.pl z reklamą Forum kibiców Realu Madryt w Polsce. Taka grafika może ganiać nas i innych na YouTube, onecie i wszędzie gdzie Google ma swoje bannery. Płatne od kliknięcia w zależności od frazy.

Zdarza mi się doradzać w procesach marketingowych różnym firmom, mogę coś podpowiedzieć. Ale my nie mamy (lub nie widziałem) żeby ktoś w ogóle rozpisał co tu jest, co jest planowane i czym to miejsce ma się różnić od innych, żebyśmy w ogóle mieli coś ciekawego do zakomunikowania.
Awatar użytkownika
vaclav
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:36 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: vaclav »

Para Siempre pisze: pt sie 06, 2021 12:21 pm Ja przede wszystkim nie wiem, co my promujemy, bo chyba plan był na coś innego niż tylko forum: viewtopic.php?f=18&t=125
Wszystko jest aktualne i mam nadzieję, że do końca miesiąca uda się postawić całość. Zostaje pracy na kilkanaście godzin (nie licząc początkowej treści :ptak:), ale niestety kwestie zawodowe mnie przytrzymały i po prostu aktualnie nie mam na to czasu. Wszystko jednak dojdzie do skutku, cierpliwości.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Sandman pisze: pt sie 06, 2021 10:27 am Raz wkleiłem link do naszego forum w komentarzach na realmadryt.pl, to dostałem bana po kilku sekundach. Jeżeli będziemy tam wklejać komentarze, to przyda nam się wieeele kont.
O chuj, toż to największa nowinka od startu projektu 2.0, albo może jedyna? xD
Obrazek
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: minusek »

Mam nadzieję, że dobrze to przemysleliscie i nie będzie bylejakosci forum+serwis, zamiast zaangażowania się w jedna rzecz i zrobienia tego porządnie. :thumbup:

Przydalby się moderator, który robiłby małe rzeczy, które ogólnie wpływają na profesjonalnosc stronki. Np. pilnowanie zeby temat o PSG nie zaczynał sie i kończył zarazem postem "Wątek o dość bogatym vice-mistrzu Francji sezonu 2020/21.", a wszystkie tematy w dziale kadra były rozpoczęte wg tego co zaproponował labeleq (krótka charakterystyka zawodnika). To przyklady. Do tego większy porządek z działami i tematami, tak żeby w dziale Forum nie było 5 gier, a w dziale licznik off jakiś jeden jedyny temat z kolejną. Poza tym nowy narobek to będą pewnie młodzi ludzie więc taka osoba z ręką na pulsie, żeby zaraz Gehu nie wyjechał na taka osobę z wiązanką po przeczytaniu jakichś głupot i zgasił typa na amen. :D

Przydatne byłoby wprowadzenie zaznaczonego miejsca od którego zaczynają się nieprzeczytane posty w danym temacie. Tego nawet na poprzednim foro nie było.

Do tego te emotki o których wcześniej była tu mowa :krzywy: :sie: i ogólnie popracowanie nad szata graficzna, ale to już czas i $$.

A przede wszystkim, to fajnie ze jesteście! :cheers:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Proponowałbym wstrzymanie się z promowaniem czegokolwiek, bo na razie nie ma punktu zaczepienia. Na teraz mamy zwykłe forum internetowe z szykownym logo i 20 osobami na krzyż. Sezon się zacznie i na Klasyk może powchodzi tu pół zarejestrowanych, ale to co jest to jednak nie nówka restauracja po Kuchennej Rewolucji Magdy Gessler szukająca nowych klientów, a obskurny pub którego urok tworzą i widzą tylko stali bywalce ;) Trochę naiwne IMO jest założenie, że nowi ludzie będą mieli ochotę wbijać i się wmieszać w tłum ot tak, bo ktoś im link pod nos podetknie.
jw sugeruje minusek, zanim nie będzie to opakowane i zaplanowane to nie ma nawet czym zachęcać. Bo niby czym? Samą formułą dyskusji? Nie jest to unikalny selling point.
Miały być jakieś belki/banery gdzie każdy chętny może walnąć sobie artykuł wedle własnego uznania - jak stoją prace?
@Grafi @kabanog jest jakiś changelog, który można sobie podejrzeć?

Jest w planach jakiś embed kanału z Discorda na czas meczów?

Z innego feedbacku - może to tylko moje wrażenie ale nie za małe jednak te awatary? Da się to jakoś zwiększyć? Czy porozjeżdża kompletnie układ strony na mobilnych?
Apelowałbym by piszący tu też sobie coś wrzucili, nawet jeśli zazwyczaj nie mieli, bo to zawsze jakaś różnorodność którą się zauważa. Na ten moment nie ma za bardzo na czym zawiesić oka gdy się przewija same ściany tekstu z okazyjnym tweetem.

I co robimy z tym działem informacyjnym? Może wyjebmy, bo jak widać nikt nie ma konkretnego pomysłu jak to rozwiązać, a i tak ostatecznie odnośnie transferów wszyscy czekają na Romano czy kogoś z The Athletic.

I ostatni apel - jak chcecie żeby to ruszyło to zwiększcie trochę aktywność, choćby po to by weszło wam w nawyk. Nie mogę sam z Alterem kręcić napinek z neo-konserwy Para Siempre :ptak:
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: tayron36 »

Możliwe, że nie do końca rozumiem konceptu. Ma być to blog, gdzie każdy może napisać swój artykuł oraz forum, gdzie mają być toczone dyskusje? Jako dwa osobne twory z odnośnikami do siebie? Jeżeli każdy ma mieć możliwość pisania artykułu to będzie potrzebny moderator na pełen etat, bo nie każdy tekst się nadaje do podania go dalej. Tutaj też pewnie wielu się obrazi i zniechęci jak zobaczą, że ich tekst nie przeszedł. Co do reklamy, twitter osiągnął ogromny sukces, ponieważ ma krótką treść. Ściany tekstu źle się sprzedają, tym bardziej w dzisiejszym szybkim świecie.

Tak to porównanie z pubem i stałymi bywalcami fantastyczne, bo tak to wygląda. Ja bardzo chętnie bym pomógł, tylko ciężko mi znaleźć punkt zaczepienia w postaci jak to ma docelowo wyglądać. Jak jest pomysł, to dopiero można go wdrażać.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Gehu »

Teraz to można zaobserwować trend grup tematycznych na np. Facebooku, ale to daje mniejszą swobodę wśród tak hermetycznego tworu jakim jesteśmy. Czy dało by to większą ilość chętnych i dyskusje na poziomie?

Może warto jednak rozreklamować się na tego typu grupach i zaprosić fanów innych drużyn do dyskusji?
Awatar użytkownika
vaclav
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:36 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: vaclav »

tayron36 pisze: ndz sie 08, 2021 11:46 am Możliwe, że nie do końca rozumiem konceptu. Ma być to blog, gdzie każdy może napisać swój artykuł oraz forum, gdzie mają być toczone dyskusje? Jako dwa osobne twory z odnośnikami do siebie? Jeżeli każdy ma mieć możliwość pisania artykułu to będzie potrzebny moderator na pełen etat, bo nie każdy tekst się nadaje do podania go dalej. Tutaj też pewnie wielu się obrazi i zniechęci jak zobaczą, że ich tekst nie przeszedł. Co do reklamy, twitter osiągnął ogromny sukces, ponieważ ma krótką treść. Ściany tekstu źle się sprzedają, tym bardziej w dzisiejszym szybkim świecie.
Oczywiście, że nie każdy, tylko ci, którzy są chętni, mają coś ciekawego do powiedzenia i potrafią pisać tak, aby nie trzeba było siedzieć długo nad korektą takich tekstów.

Co do ścian tekstu, że źle się sprzedają, to nikt tu będzie stawiał na długie wywody, tylko właśnie krótkie, trafne komentarze/minifelietony. Powiem więcej - im krócej, tym lepiej. I też nie zgadzam się zupełnie z tym, że "ściany tekstu się nie sprzedają".
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Prace nad poprawą forum, np o tym o czym pisał Gold, leżą i kwiczą. Jednak spokojnie, dopiero wróciłem z urlopu, a przed urlopem i do końca sierpnia mam istny armageddon. Po okresie urlopowym powinienem mieć już więcej czasu wolnego.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sandman »

Będziemy wlepiać warny za cytowanie postu powyżej, czy zrezygnujemy z tego?
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: wonderkid_jr »

Warny powinny dostawać osoby szykanujące Viniciusa.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: TWL64 »

Sandman pisze: czw sie 19, 2021 5:42 pm Będziemy wlepiać warny za cytowanie postu powyżej, czy zrezygnujemy z tego?
Nie mam pojęcia czym miało by to być umotywowane. To chyba jakiś archaizm, jeżeli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu.
Zdarza się to raczej rzadko więc można chyba sobie darować.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: minusek »

Co jest z hostingiem? Już wszystko gra, strona jest zabezpieczona?
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Z mojego doświadczenia uważam, że strona jest odpowiednio zabezpieczona. Jednak nie wiem do czego pijesz i o jakie dokładnie bezpieczeństwo masz na myśli.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: minusek »

Ok 22:30 nie dało się wejść na forum przez kilka minut. Najpierw wyskoczyło info o niebezpiecznym połączeniu, a potem info o hostingu, jakby domena nie była wykupiona.
ODPOWIEDZ