To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Sondo pisze: pt paź 08, 2021 5:13 pm
Goldschmidt pisze: śr paź 06, 2021 5:34 pmDyskusje o tym w jaki sposób połączyć jedno z drugim trwają od samego początku i przydałoby się by Discord widniał na stronie, ale jak jest tak jest. Mamy 1-2 osoby od techniki, reszta najwyżej od sugestii zmian i promocji. A i zmiany sugerować czasem trudno gdy człowiek się na HTMLu nie zna.
Shout-szambo, eee tzn shoutbox wyjaśniłby sprawę. Raz, rejestracja tylko na jednym serwisie + dwa, ludzie po gadce live na czacie podczas meczu może by zostali i wpadali popisać na foro także poza spotkaniami. Odsłony by się kumulowały czy coś.

kto najbardziej pluł na Ringa? xD
Osobiście w teorii jestem za, chociaż mnie rejestracja na Disco nie przeszkadza, bo czat bardziej 'funkcjonalny' i raczej estetycznie byłby schludniejszy, przynajmniej od potencjalnego okrojonego prototypu który byłby stawiany tutaj od zera, albo z szablonu. No i ludzie na Disco już się przyzwyczaili do tego jak czat działa więc jedyną zmianą byłby nawyk klikania w zakładkę strony i przejrzenia tematów przed zejściem w dół do panelu Discorda, zamiast od razu w apkę.

Ciekawe czy Crawler ma backupy postów Klatusa o tym jak to nikt nie ma czasu wchodzić ani udoskonalać forum, bo mają swoje życie :ptak:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: madridcampeon »

Tak à propos Crawlera, to gdzie on w ogóle jest? Co się z nim dzieje i dlaczego go z nami nie ma? Pytałem już jakiś czas temu o niego, ale nikt mi nie odpowiedział. Co, obraził się na hugh, tak jak Dae? Niezła ironia losu, wszak jeszcze wiosną walczył jak lew o to, żebym przypadkiem o starych kamratach z dawnego forum nie zapomniał i żebym koniecznie przeniósł się tutaj. Tymczasem - o ile niczego nie przeoczyłem - wychodzi na to, że obaj po prostu sobie zamknęli kilkunastoletni rozdział swojego życia z powodu jakiejś błahostki w postaci zwyczajnej różnicy zdań. WTF?! :thumbdown:

Jeśli to czytacie (a jestem tego niemal pewny), to nie bądźcie tacy. Wracajcie! Zarówno jeden, jak i drugi.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Crawler czeka aż zrobię 3 edycję Zabawy w prezesa, zrobię ale jeszcze nie wiem kiedy :)
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Zidanka5 »

Witam,

Podpowie ktoś jak/w jaki sposób można tutaj ustawić avatar?
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Zidanka5 »

Dzięki ;)
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

madridcampeon pisze: pn paź 11, 2021 11:21 am Co, obraził się na hugh, tak jak Dae? Niezła ironia losu, wszak jeszcze wiosną walczył jak lew o to, żebym przypadkiem o starych kamratach z dawnego forum nie zapomniał i żebym koniecznie przeniósł się tutaj. Tymczasem - o ile niczego nie przeoczyłem - wychodzi na to, że obaj po prostu sobie zamknęli kilkunastoletni rozdział swojego życia z powodu jakiejś błahostki w postaci zwyczajnej różnicy zdań. WTF?! :thumbdown:
Forum przeniosło się 4 miesiące temu. Od uruchomienia jeszcze chwilę było o skórkach i poprawie emotikon. Zero planu na promocję (przynajmniej zakomunikowanego), zero nowych ludzi (boty chyba konta zakładają https://prnt.sc/1w4ka3z ), brak czasu admina, konkurencyjny discord względem forum. Przecież to miejsce nie ma racji bytu w obecnej sytuacji, i ludzie będą odchodzić pod byle pretekstem, jeśli nie będzie z kim i o czym dyskutować.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Zawsze możesz zacząć robić coś nad czym masz kontrolę zamiast biadolić o braku czasu innych - rozrysuj plan promocji i poddaj pod dyskusję.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Możesz pewnie pamiętać wiele moich inicjatyw gdy chciałem stare forum wskrzeszać- począwszy od konwersji na invision power bardzo by zrobili z tego nowoczesna spolecznosc i monetyzowali ją, po dodawanie do newsów linka do dyskusji na forum co naturalnie by je napędziło.

Tam nie było woli.

Tu zarzuciłem tylko parę pytań o portal który miał być rozpisany by dowiedzieć się jaki jest pomysł na to miejsce i nie chciałem się komuś wpieprzać, kto chcial to robić. Wrzuciłem też pomysł na kooperacje z twichowymi gostkami ktora tu się przyjela. I co mam niby do nich pisać? Jako kto, uzytkownik forum na które kolejne osoby chuj kładą i gdzie nie ma wciąż info jaki jest pierwotny pomysł na "serwis" po 4 miechach?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - lepiej to juz było. To nie jest marudzenie, tylko szczera prawda. Angażować się mozna, jeśli wiesz w ćo się angażujesz.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Zidanka5 »

Para Siempre pisze: czw paź 14, 2021 4:22 pm Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - lepiej to juz było. To nie jest marudzenie, tylko szczera prawda. Angażować się mozna, jeśli wiesz w ćo się angażujesz.
Święte słowa i prawdę powiedziawszy smutno tu. Trochę szkoda, bo ktoś się jednak zaangażował, napracował, a efekty takie sobie.
To czy forum będzie żyło, zależy przecież od nas samych. Wam się wydaje, że jak przybędzie tutaj tabun nowych użytkowników, to forum nabierze rumieńców. Czekacie na cud, a on się nie zdarzy, nie ma takiej opcji. A poza tym fora zamierają, chociaż wydawałoby się, że w czasie pandemii wrócą do łask. Wątpię też, czy możliwe jest aby nadać temu miejscu taki klimat, jaki był na starym forum.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: czw paź 14, 2021 4:22 pm Możesz pewnie pamiętać wiele moich inicjatyw gdy chciałem stare forum wskrzeszać- począwszy od konwersji na invision power bardzo by zrobili z tego nowoczesna spolecznosc i monetyzowali ją, po dodawanie do newsów linka do dyskusji na forum co naturalnie by je napędziło.

Tam nie było woli.

Tu zarzuciłem tylko parę pytań o portal który miał być rozpisany by dowiedzieć się jaki jest pomysł na to miejsce i nie chciałem się komuś wpieprzać, kto chcial to robić. Wrzuciłem też pomysł na kooperacje z twichowymi gostkami ktora tu się przyjela. I co mam niby do nich pisać? Jako kto, uzytkownik forum na które kolejne osoby chuj kładą i gdzie nie ma wciąż info jaki jest pierwotny pomysł na "serwis" po 4 miechach?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - lepiej to juz było. To nie jest marudzenie, tylko szczera prawda. Angażować się mozna, jeśli wiesz w ćo się angażujesz.
Widzisz, nie wiem po co czujesz potrzebę obrony (nikt ci nie zarzucał że nie rzucałeś propozycji) ani czemu wracasz do tego co było na starym forum. Ten rozdział jest zamknięty, nie ma po co do tego wracać.
Nie rozumiem też zrezygnowania i trochę zadufanego tonu. Pewien użytkownik bardzo trafnie zauważył, że jest sort osób które bez grama ironii używają zwrotów "i tyle", "taka prawda" lub im pochodnych. Jak jakikolwiek rozmówca ma się do tego odnieść? 15 lat temu ktoś by ci powiedział że pierdolisz. Takiej rozmowy oczekujesz? :D

Nie pomogę ci też w zdefiniowaniu twojej roli w tworze "madridistas.pl". Nie wiem, mi nie jest potrzebny oficjalny tytuł "dyrektor naczelny ds. organizacji hołoty z czatów pod streamami" żeby zacząć cokolwiek konkretnego robić. Parę tygodni temu wziąłem się za szukanie tutoriali pod widget z Discorda, bo to dla mnie jeden z istotnych elementów próby połączenia dwóch klik pozostałych userów. labeleq pisał do gościa który wykupił domenę 'rm.pl'. A ty się martwisz.. czym? Że goście z Twitcha cię oleją? Czy tym że nagle ktoś obarczy cię za coś odpowiedzialnością?
Ogólnikowe posty pisane z pozycji obserwatora potrafi każdy. Nikt tutaj nie jest ślepy i wszyscy widzą że brak czasu położył rozwój w ostatnich miesiącach.

Odnośnie komunikacji na początku IMO problemem było to że niektórzy userzy stricte z forum niechętnie wchodzili na Discorda gdzie grupa rozbitków, która miała najwięcej pasji, pomysłów i umiejętności do ich realizacji sama przegadała większość kwestii, mniej lub bardziej dokładnie. Były osoby które jedynie zachęcały do pozostania, bo się przywiązali do starej społeczności. Były osoby które uprawiały burzę mózgów na głosowym. Były osoby które spamowały pod newsami na głównej (stamtąd wziął się m.in. vaclav). Był też Dedal który wszedł napisał swoje, ogarnął że na czacie nie ma Baniaków i Pixików którzy by łyknęli to co pisze jak pelikany, olał pomysł madridistas.pl i tyle go słyszano. Gdybyś tam wszedł i poczytał wówczas jak 70% forum to niektóre kwestie byłyby jaśniejsze.

Drugim problemem jest to, że niektórzy oczekują krystalicznie czystej hierarchii i jednego konkretnego szefa który pcha rozwój do przodu i na którego można zwalić ewentualne problemy. My tego nie mamy. Jest to stricte wolontariat gdzie najbardziej zaangażowana osoba postawiła skarbonkę do zbiórki na hosting na stole, a admini tj. kabanog i grafi zajmują się głównie techniką (i super). Nie wiem na jakim etapie realizacji stoją pomysły vaclava. W sierpniu prosił o cierpliwość i ja to rozumiem.
I nie myślę że sam pierwotny pomysł jest trudny do ogarnięcia nawet po postach tutaj - forum z opcją pisania dłuższych artykułów.

Discord sam w sobie nie jest konkurencyjny i fundamentalnie jest wygodniejszy. Z tym nic nie zrobisz i nawet jakbym zamknął to wiara postawiłaby sobie od razu lub z czasem nowy serwer. Jedyną opcją, prócz tej o połączeniu jednego z drugim (choć ten widget też może nie wypalić bo wymaga zmian nawyków) jest pójść i zachęcać tych, którzy gadają tam o piłce (bo o wszystkim innym poza może polityką wygodniej rozmawia się, przynajmniej wg mnie, w czacie) do częstszego wpadania tu, przynajmniej poza meczami. A ja tego robić nie będę, bo nie mam czasu i robić może to każdy.

Co do promocji, bo będziemy wracać do tego co któryś miesiąc... - IMO forum trzeba odpowiednio opakować zanim się je komuś pokaże. To tak jak komuś ni z gruchy ni z pietruchy postawić pod domem Ładę i pytać czy się nie chce przejechać, bo jest fajna, nostalgiczna, a za dwa lata będzie zajebista i odpicowana z silnikiem Ferrari.
Nie jestem tu jednak decyzyjnym i IMO najlepiej to rozwiązać dyskusjami i ankietą bo nie jest to sprawa tak prosta na jaką wygląda. Ale nie przeszkodzę przecież też nikomu w rozsyłaniu linka. Gdyby nie działało nawet na Discordzie byłoby przynajmniej -3 aktywnych userów.
Rozumiem, że niektórych opakowanie może nie interesować więc podanie cynka Aguili to może i dobry pomysł. Moim zdaniem na pewno najlepiej celować w przedział wieku >28 lat tj. ludzi którzy z samej nostalgii mogą wejść i zostać bo forum ich bardziej jara niż Twitterowe szambo.
Myślę że większość szczególnie tych ciut młodszych ludzi jednak funkcje i wygląd obchodzą bardziej niż poznanie się z 30 rozbitkami, którzy trzymają się ze sobą nawzajem przez antypatię do redakcji największego portalu Realu w Polsce. No i do Karima Benzemy.

TL;DR - róbta co chceta, taki urok tego forum. I kabanog, kaman xD

Edit: Myślę że warto pomyśleć nad pozycjonowaniem - po wpisaniu w Google frazy "polskie forum real madryt" na topie dalej stare rezultaty i Facebook, a my nawet nie istniejemy - https://www.accuranker.com/rank-tracker ... bx0zsfu3lz. Po wpisie "madridistas" już jest lepiej, forum jest na 4 miejscu. Ale publiki i tak nie ściągniemy z wyszukiwarek. Ktoś raczej musi podołączać do tych grup na Fejsie i taktownie zaprosić z * że wiadomo, forum raczkuje.

Wszedłem też na stronę Aguili i tam serwis też stawiał RinG. Nie wiem jednak jak to się ma do szukania rozgłosu pośród tamtejszej władzy.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Pewnie się będę powtarzał, no ale ja tam osobiście w ogóle się nie przejmuję "Serwisem", bo obecnie jest tyle źródeł że bez problemu można sobie poradzić bez tego. Natomiast chciałbym przypomnieć, że nawet teraz gdy jest słabo to i tak jest lepiej niż było w ostatnich miesiącach naszego ukochanego forum. Zresztą nie zgadzam się z twierdzeniem, że tamto forum umierało powoli i jego los był przesądzony. Ono zostało skazane na śmierć przez redakcję Real Madrid.pl poprzez całkowity brak promocji, a później wręcz głębokie schowanie w odmęty internetu, ale nawet to nie pomogło, więc musieli nas całkowicie wyłączyć. Co ciekawe ja kiedyś nagle zobaczyłem, że zniknął odnośnik do forum na stronie głównej rm.pl i nie wpadłem na to, że można wejść wpisując po prostu adres. Byłem brutalnie pogodzony z nagłą śmiercią, dopiero przypadkiem Sondokan napisał do mnie Filmwebie (gdzie ja tam w ogóle z ludźmi nie piszę) i okazało się, że forum jednak istnieje. Wyobraźcie sobie ilu ludzie tak samo jak ja pogodziło się z tą śmiercią i nie miało kumpla, który mógł mu wysłać link.

Nie zgadzam się również z tym, że obecnie fora wymierają itp. Przed chwilą wszedłem na polskie forum kibiców Juventusu i są aktualne dyskusję, ba na tym wspomnianym Filmwebie również prowadzona jest dyskusja w formie forum. Powiem więcej, jest przynajmniej 1 forum w polskim Internecie, gdzie ludzie płacą parę stówek rocznie, żeby być częścią tamtej społeczności (w tym ja). Więc ta gadka, że fora wymarły przez discordy, facebooki czy inne twitche (cokolwiek to jest) to gówno prawda.

Pamiętam jak byłem dzieckiem, piłka nożna była całym moim życiem, w każdy poniedziałek odpalałem telegazetę, żeby sprawdzić jak grał Real, potem gdy miałem już internet odpalałem chińskiego Sopcasta, gdzie piłkę widziałem dopiero na powtórce akcji. Teraz jeszcze obejrzę mecz, ale emocji u mnie jak na rybach, więc nie rzadko mam potrzebę napisania, że Hazard jest chujowym transferem (no dobra, to jest zły przykład, bo na to mam potrzebę zawsze), bo po prostu mając więcej lat, a więc i życiowych doświadczeń piłka nie jest już całym życiem.

Nie znam wieku wszystkich użytkowników i być może się mylę z moim osądzie, ale wydaje mi się że w temacie jakiś plotek transferowych (czyli to co grzeje kibiców na całym świecie) aktywni są młodsi userzy, bo oni jeszcze mają frajdę i poczucie, że np. przyjście Mbappe może dać im szczęście.

Dlatego, jeśli nie chcemy popaść w marazm koniecznie musimy zacząć promować to forum. Naprawdę, niech główną funkcją forum będzie, to że można tu prowadzić dyskusję. Na inne wodotryski przyjdzie (albo i nie) czas później.

Sprawdziłem teraz i na facebooku jest MNÓSTWO polskich fanpage'ów Realu Madryt, niektóre tam mają po 20 tys. polubionych ludzi, a obecnie mają 1 post rocznie, albo ostatnie wpisy w 2018 roku. Pewnie ktoś tak, jak i ja się po prostu zestarzał, miał ambitne plany, ale proza życia codziennego pokonała. Dowodzi to jednak, że ludzi, którzy chcą gdzieś dyskutować o Realu jest całkiem dużo, ale entuzjazm po pewnym czasie słabnie. Dlatego tak ważny jest dopływ nowych userów. Przyjdzie 10 aktywnych, po roku zostanie może dwóch, ale przyjdą następni.

Postaram się skontaktować z Góralem w sprawie współpracy z Aguilą. Oni mają też swoje forum, ale jak on sam mówił to całkiem co innego. Głównie ustala się tam jakieś wyjazdy, zloty itp. Fakt, że mają to forum od 10 lat, a my już ich przebiliśmy w ilości postów i tematów (a mają 3 tys. userów) pokazuje, że nie jest z nami tak źle :) Zresztą też mam wrażenie, że COVID ich trochę wykruszył, bo jak nie było wyjazdów czy zlotów, to wiele osób przestało płacić składkę. Niemniej jeśli udałoby się uzyskać to, że na swoim profilu facebookowym wrzucą link do nas, powinno być dobrze, bo mają jednak 15 tys. lubiących ludzi. Trzeba próbować tak atakować te wszystkie inne facebookowe grupy, myślę że nie mamy nic do stracenia, choć warto byłoby zadbać o moderatorów (może są, ale ja sam nie wiem kto tu sprząta).

No i tradycyjnie spamujmy z linkami na rm.pl, nie wiem może ktoś na twitterze pod tym La Zabawa od Eleven czy gdziekolwiek. Dajmy tu trochę świeżej krwi.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Gwoli ścisłości, co do tego spamowania na głównej to bodaj label pisał że fraza madridistas.pl jest chyba banowana z urzędu więc to akurat odpada..?

Zostają Fejsy, Twitche, polskie serwisy innych klubów.
Co ciekawe niedawno chyba od respiratora odpięte zostało też forum.fcbarca.com gdzie była solidna grupa kibiców w podobnym wieku też do samego końca piszących od święta po poście gdy Barca dogorywała, a portal szuka funduszy na patronite. Może puziols, deco (CampNou?), Cule czy ktoś inny wie więcej, i jak ich to nie boli to niech wpadają.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Goldschmidt pisze: czw paź 14, 2021 5:49 pm TL;DR - róbta co chceta, taki urok tego forum. I kabanog, kaman xD
Tak wiem :pepe:
Miałem dzisiaj mieć wolny wieczór, to znowu mi wrzucili nadgodziny od 22 i tak kurwa w kółko. Ale jak jest ciśnięcie, to spróbuję wrzucić disco tutaj przed 22. Z technicznych rzeczy coś poza twoimi emoji jest do zrobienia?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiem, nie przypomina sie nic konkretnego na razie, ja tu sprzątam i jęczę o emotki :ptak:

Grubsze sprawy to te odnośnie kształtu pomysłów vaclava dot. artykułów i jak ma to wyglądać na stronie. Ale o tym nikt w temacie nie rozmawiał.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: minusek »

Da się jakoś łatwo zabezpieczyć przed tymi spamerami? Może jakis captcha by wystarczył.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Captcha jest przecież przy rejestracji, ale poszukam chyba faktycznie lepszej.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Parę tygodni temu wziąłem się za szukanie tutoriali pod widget z Discorda, bo to dla mnie jeden z istotnych elementów próby połączenia dwóch klik pozostałych userów. labeleq pisał do gościa który wykupił domenę 'rm.pl'. A ty się martwisz.. czym? Że goście z Twitcha cię oleją? Czy tym że nagle ktoś obarczy cię za coś odpowiedzialnością?
Ogólnikowe posty pisane z pozycji obserwatora potrafi każdy. Nikt tutaj nie jest ślepy i wszyscy widzą że brak czasu położył rozwój w ostatnich miesiącach.
Jeśli chcesz, by jakikolwiek projekt wypalił, obojętne czy jest to projekt komercyjny, niekomercyjny, hobbystyczny czy stricte biznesowy, potrzebujesz wiedzieć co chcesz osiągnąć, jakie masz zasoby, jakie są środki dojścia do celu, kto jest potencjalnym sojusznikiem i jakie masz przewagi nad różnymi grupami konkurencyjnymi (w tym discordami, twitterami, itp.). Ja totalnie nie wierzę w spamowanie, bo wysłany link od czapy może co najwyżej skończyć się blokadą / ograniczeniem konta - i słusznie. To nielegalne działanie. Nie widziałem też nigdy firmy / projektu, który osiągnął jakiś sukces za pomocą "każdy robi co uważa i coś może zażre".

Stąd też, aby ustalić jakiekolwiek działania, które mogą przynieść efekt, należy ustalić / lub poinformować - czy jest jakiś plan na to miejsce, czy był ale się wysypał, czy może mamy zacząć koncepcję od zera patrząc na dzień dzisiejszy. Przecież to totalna podstawa, żeby w ogóle myśleć o jakimś kierunku.

W zależności od tego, czy ma to być miejsce o Realu, serwis z artykułami / blogami o piłce (do tego nie ma domeny dobrej), można pomyśleć o tym, w jaką stronę rzeczywiście należy iść i z kim porozmawiać. Aguila miała swoje forum i chyba umarło: http://forum.aguilablanca.pl/ - nie wiem na ile jest sens by reaktywowali je tu, ale może ma - rzecz w tym, że ta dyskusja o tym co można zrobić w ogóle u nas nie istnieje.

Do tego widać, że część stałych bywalców odchodzi z forum, bo i powodów jest coraz mniej by na nie wracać. Osobiście więc uważam, że zaprzepaściliśmy okazję na odbudowanie tego miejsca i umrze.

Co do fanpage o Realu:
https://www.facebook.com/galaktyczniPL/ - należy do meczyki.pl
https://www.facebook.com/najlepsizmadrytu/ - Ci odpuścili bo lajków może trochę mają, ale generalnie mimo lajków nikomu się to nie wyświetlalo.
Reszta w ogóle nawet tyle nie zbudowała.

Tam po jednym wpisie dadzą wam shadowbana i tyle będziecie mogli pisać :)

Ja bym się zastanowił, czy mali influencerzy, zajawkowicze z twittera, którzy mają herb zamiast zdjęcia nie będą chcieli być w towarzystwie im podobnych, i nie będą chcieli być tu, żeby mieli platformę do np. napisania czegoś o Realu, posiadania własnego mini bloga, wymienić się tapetą z Viniciusem, nie wiem co jeszcze bo to ich należałoby zapytać co oni potrzebują.

Na LinkedIN jestem w grupach przedsiębiorców, którzy angażują się by pisać wartościowe komentarze sobie wzajmeni - i podbijać swoje wzajemne posty. Tym sposobem mają szersze zasięgi. Może jakiś ekspert chciałby być szerowany i jako społeczność jesteśmy w stanie wspierać czyjąś widoczność? Albo promować ich wpisy eksperckie u nas na blogu tak, by osoby z zewnątrz klikały w te artykuły i trafiały na madridistas.pl ? To wydaje mi się intuicyjnie, nie wiedząc co mamy i co możemy - sensowna droga.

Tylko, jeśli ich zapytamy co ich skłoni do przyjścia tutaj, a potem będziemy w stanie wrócić do nich z odpowiedzią za rok, to z góry szkoda czasu na przegraną sprawę - tak po prostu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Ja totalnie nie wierzę w spamowanie, bo wysłany link od czapy może co najwyżej skończyć się blokadą / ograniczeniem konta - i słusznie. To nielegalne działanie.
Nie rozumiem. Shadowbany które są/były praktykowane także na głównej przez ostatnie 20 lat to nie są działania prawne tylko self-policing. Słyszałeś by ktoś został podany do sądu, bo wkleił linka w sekcji komentarzy robiąc promocję konkurencyjnej strony?
Nie widziałem też nigdy firmy / projektu, który osiągnął jakiś sukces za pomocą "każdy robi co uważa i coś może zażre".
A to jesteśmy firmą?
Do tego widać, że część stałych bywalców odchodzi z forum
Tzn kto?
90-95% ludzi zarejestrowanych w okresie 30 maj - 17 czerwiec (około 125 osób), była aktywna w okresie wrzesień-październik.
Piszę to w oparciu o logi aktywności, a nie domysły.
Po 17 czerwca zarejestrowali się elasticoRM, konrado_moreno, puziols, zidanka i Reggie(?), reszta to boty.
Kto odszedł?
I kto odszedł bezpowrotnie?
Didi?
Przywołany Crawler się nawet nie rejestrował i na 99% z innych powodów niż "nie daliśmy im powodu by wracać".
Aktywność jest absolutnie normalna (tym bardziej że trudno się teraz wielu osobom ekscytować ligą hiszpańską) i w miarę taka jak była na poprzednim forum.
W zależności od tego, czy ma to być miejsce o Realu, serwis z artykułami / blogami o piłce (do tego nie ma domeny dobrej), można pomyśleć o tym, w jaką stronę rzeczywiście należy iść i z kim porozmawiać. (...) rzecz w tym, że ta dyskusja o tym co można zrobić w ogóle u nas nie istnieje.
Jak najbardziej. Dyskusja. Zacznij to zaistnieje. Nikt ci przecież nie broni i jak najbardziej jesteśmy za. Możesz też zacząć pisać do małych influencerów. Jak najbardziej.
BTW - jak pisałem wcześniej, ta dyskusja była, tylko na Discordzie. Czy była od czasu postawienia 3.0 tego nie wiem, bo nie wchodziłem.
Na LinkedIN jestem w grupach przedsiębiorców, którzy angażują się by pisać wartościowe komentarze sobie wzajmeni - i podbijać swoje wzajemne posty. Tym sposobem mają szersze zasięgi. Może jakiś ekspert chciałby być szerowany i jako społeczność jesteśmy w stanie wspierać czyjąś widoczność? Albo promować ich wpisy eksperckie u nas na blogu tak, by osoby z zewnątrz klikały w te artykuły i trafiały na madridistas.pl ? To wydaje mi się intuicyjnie, nie wiedząc co mamy i co możemy - sensowna droga.
Yup, maybe.
Oczywiście średnio mnie interesuje dawanie jakimś nołnejmom karierowiczom z LinkedIn klikalności mentalnością 'podrapmy się wzajemnie po pleckach', bo to nie jest świat korpo i nie w ten sposób wyobrażam sobie docieranie do braci po szalu. Ale to moje prywatne zdanie.
Tylko, jeśli ich zapytamy co ich skłoni do przyjścia tutaj, a potem będziemy w stanie wrócić do nich z odpowiedzią za rok, to z góry szkoda czasu na przegraną sprawę - tak po prostu.
Owszem dlatego trzeba to powoli rozwijać.
Większość tak twierdzi od samego początku.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: lukexpl »

Niestety boty coraz bardziej atakują. Zabezpieczona rejestracja to jedno, ale może warto byłoby dodać jakąś blokadę dla nowych kont, tak aby nie mogły umieszczać linków na forum? Taki "przywilej" byłby możliwy od określonej ilości postów.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: TWL64 »

Nie rozumiem na chuj ktoś wrzuca takie śmieci jak te w dziale Kadra? Jaki jest tego cel, przecież i tak nikt tego nie otwiera/nie czyta/nie skorzysta/nie kupi.
To jakieś automaty napierdalają takie coś?
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

A vaclav to żyje? Szkoda, że kolejna (start ligi) okazja na trafienie do potencjalnie nowych userów (Klasyk) idzie w pizdu :brawo:
Obrazek
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Nie widziałem też nigdy firmy / projektu, który osiągnął jakiś sukces za pomocą "każdy robi co uważa i coś może zażre".
A to jesteśmy firmą?
Pogrubiłem, żebyś nie zadawał głupich pytań.
Kto odszedł?
I kto odszedł bezpowrotnie?
Nie prowadzę statystyk. Myślę też, że jak ludzie rzadziej wchodzą / udzielają się, to nie tworzą z tego tematów. Sporo osób pisze dużo rzadziej, może brak ligi to unaoczniło, aczkolwiek zobaczymy czy się uaktywni teraz.
Jak najbardziej. Dyskusja. Zacznij to zaistnieje.
Zacząłem tutaj dyskusję. Żeby ktoś na nią zwrócił uwagę, to napisałem dobitnie co uważam. Przez 10 dni jesteś jedyną osobą, która podjęła dyskusję. Co jakiś czas ktoś się orientuje, że kolejne osoby udzielają się rzadziej i to tyle. Gdzie zatem mam według Ciebie jeszcze zacząć dyskusję?
Nikt ci przecież nie broni i jak najbardziej jesteśmy za. Możesz też zacząć pisać do małych influencerów. Jak najbardziej.
Bardzo Ci dziękuje za pozwolenie. Mam ich zapytać czy chcą brać udział w forum, które nie ma na siebie sprecyzowanego pomysłu? Z pewnością sukces murowany. Cały mój apel jest o dyskusje i ustalenie jakichkolwiek fundamentów poza "jest miejsce zamiast rm.pl". Najwyraźniej tego nie widzisz.
Oczywiście średnio mnie interesuje dawanie jakimś nołnejmom karierowiczom z LinkedIn klikalności mentalnością 'podrapmy się wzajemnie po pleckach',
Nie chodzi o smyranie się po pleckach, tylko o to żebyś ze społecznością mógł zrobić cokolwiek więcej niż bez niej. 500 kibiców Realu na lajwach przy Mbappe wzięło się z determinacji paru osób, które to promowały regularnie w wakacje. Jeśli mamy ofertę "trać czas z nami", to po prostu nie jest to oferta.
Owszem dlatego trzeba to powoli rozwijać.
Inaczej rozumiemy powoli :ptak:
Nie rozumiem na chuj ktoś wrzuca takie śmieci jak te w dziale Kadra?
Boty. Kiedyś takie rzeczy wspierały SEO, nie wiem jak dziś.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: ndz paź 24, 2021 11:58 amGdzie zatem mam według Ciebie jeszcze zacząć dyskusję?
Wszędzie gdzie możesz. Na Discordzie próbowałeś? Mówiłem już, że tam jest zgoła większy ruch i szybciej dostaniesz odpowiedź.
Bardzo Ci dziękuje za pozwolenie. Mam ich zapytać czy chcą brać udział w forum, które nie ma na siebie sprecyzowanego pomysłu? Z pewnością sukces murowany. Cały mój apel jest o dyskusje i ustalenie jakichkolwiek fundamentów poza "jest miejsce zamiast rm.pl". Najwyraźniej tego nie widzisz.

(...)

Inaczej rozumiemy powoli :ptak:
Najwyraźniej.

To nie miało zabrzmieć jako pozwolenie, przepraszam.
Wiesz że nie o to chodzi.
Po prostu piszesz z pozycji z którą trudno wejść w dialog. Napisałeś 'dobitnie' "lepiej to już było", oczekując odzewu xD
Opisałeś jakieś dziwne oczekiwania gdzie w twoim widzimisię madridistas.pl wydaje się mieć swojego prezesa/CEO który rządzi, dzieli i musi ci podać projekt na talerzu zanim ty zaczniesz tworzyć połączenia z innymi.
Reszta była od początku do ustalenia, od tamtego czasu zastanawiamy się nad fundamentami i realizacją propozycji.

Przedostatnie zdanie pierwszego akapitu to przecież absurd.
Głównym celem w maju było właśnie postawienie miejsca zamiast rm.pl żeby nie zerwały się kontakty z osobami, które wolały forum od czatu.
Minęło niespełna 5 miesięcy.
W sumie trzy osoby zadeklarowały wkład wolontaryjny ponad stan.
Jedna prosiła o cierpliwość.
Alternatywą było że albo nie powstanie nic, ktoś bez wiedzy postawi coś x razy gorszego, albo ktoś jeszcze inny najmie do roboty osoby trzecie które z grupą ze starego forum nie mają kompletnie nic wspólnego bez dialogu z resztą.

Jeżeli masz wizję rozwoju ponad te propozycje o Twitchach i LinkedIn to opisz, konkretnie, punkt po punkcie.
Na razie wplatasz je od niechcenia w krytykę tego że ktoś nie ma poza prywatnymi i zawodowymi sprawami czasu. Spoko, ale nic w tym produktywnego, wobec czego pewnie dostajesz taki odzew jaki dostałeś.
Wrzuć też na czat. W obecnych realiach tam naprawdę szybciej popchniesz to do przodu.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Pisząc zakładam, że celem jest rozwój forum - jakikolwiek. Tak to zrozumiałem, ale może żyję w błędzie.
Wszędzie gdzie możesz. Na Discordzie próbowałeś?
Jeśli o przyszłości tego miejsca trzeba rozmawiać w innym miejscu niż to, to chyba nie ma sensu w ogóle zastanawiać się nad rozwojem forum, bo jego nie będzie. Jeśli Discord tętni życiem i zaspokaja wszystkie potrzeby związane ze społecznością, nie widzę takiej potrzeby.
Opisałeś jakieś dziwne oczekiwania gdzie w twoim widzimisię madridistas.pl wydaje się mieć swojego prezesa/CEO który rządzi, dzieli i musi ci podać projekt na talerzu zanim ty zaczniesz tworzyć połączenia z innymi.
Nigdzie tak nie napisałem. Sugeruję, że działania pt. "każdy niech robi co wymyśli" nie mają większego sensu bez ustalenia jakichś generalnych założeń. Nie potrzeba szefa do tego, ale rozmów. Natomiast być może w ogóle większość nie chce tu pisać bo woli discord, i takie info jest ważne bo wtedy na dzień dobry wiadomo, po co to miejsce jest. Do dłuższych dyskusji / wypowiedzi dla społeczności discordowej. I luz, być może dla większości celem w ogóle nie jest rozwój forum i sobie wygaśnie naturalnie.
ODPOWIEDZ