To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: El Dominik »

Ja też tak miałem.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Yup, jw
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Odpytam jutro hosting. Na samym początku działania też mieliśmy jakąś godzinę niedostępności. W trakcie rozmowy ze wsparciem, admin przyznał się, że mieli wtedy atak ddos. Z mojego punktu widzenia uważam, że mocno szanuję takie podejście, że jawnie mówią o takich zdarzeniach, a przed atakami DDoS nawet największe firmy IT mają spore problemy.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Krul »

Ej można nicki zmieniać?
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Wygląda na to, że tak. Jaki chcesz?
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Rekrutacja do serwisu

Post autor: kleyo »

Ja tam uważam, że mimo wszystko, powinniśmy to forum zacząć gdzieś pokazywać, Góral mówił że mamy jego wsparcie i choćby trochę ludzi z Aguili przyszło, plus tradycyjne co meczowe spamowanie na discorda i tam kierowanie na forum.

Chciałem przypomnieć, że głównym celem dla którego stworzyliśmy to miejsce było forum z otwartą rejestracją i owszem to się nam udało, ale mało kto w ogóle coś o tej rejestracji wie. Dlatego uważam, że lepiej pokazać światu choć tyle (bo obecnie na tym forum i tak jest więcej treści niż na takim innym, które wyskakuje na pierwszej stronie w google, niż czekać na Świętego Graala i sprawdzać jak długo wytrzyma entuzjazm tych użytkowników którzy tutaj przeszli.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Rekrutacja do serwisu

Post autor: Gondola. »

@kleyo 100% racji, podpisuję się pod tym postem obiema rękami :thumbup:
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Krul »

Krul 8-)

E: Krulewskie dzięki
Ostatnio zmieniony śr wrz 15, 2021 10:28 am przez Krul, łącznie zmieniany 1 raz.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Rekrutacja do serwisu

Post autor: Krul »

Dokładnie. Trochę to wyglada na chwile obecną, jak klub emeryta i kilka osób gada, byle gadać.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Deal done.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Odnośnie reklamacji zdania raczej nie zmieniłem. Powiem tak - na razie Grafi i kaban > Perez jeżeli chodzi o administrację nowego rewolucyjnego projektu :ptak:

Przypomnę tylko to co pisałem przez ostatnie miesiące - co z tymi emotkami?
Opcja przyklejenia tematów?
Co z tym działem który stoi pusty? Ja nie wiem co mam nawet w nim napisać i wnioskując po braku tematów inni pewnie też nie. Osobne tematy dla Romano, Felixa Diaza itd? W ogóle jest sens? Trochę mam wrażenie, że można próbować, ale w dłuższym terminie warto rozpatrzyć osobną sekcję z boku z Twitterowym feedem do rozwijania gdzie wyświetlają się informacje z danych źródeł.
Co z czatem? Będzie coś do włączania/wyłączania tutaj? Czy tylko jakiś link do Disco?
Jakaś ciemna skórka?

Ale ostatecznie to kosmetyka.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Nowe funkcjonalności są spoko, ale przede wszystkim - należy naprawić rzeczy które mogą odstraszać, jak niedopracowane ikony - i pomyśleć o promocji.

Na Twitchu ostatnio wybił się kibic Realu, który codziennie o północy tłumaczył na żywo El Chiringuito - zbierało się tam po 300-400 fanów Realu. Z Twittera i innych miejsc.

Może warto z takimi ludźmi pogadać? Przecież on ma za sobą parę tysięcy fanów którzy albo oglądają jego wideo (pomeczówki na przykład) albo krótkie wpisy na Twitterze. Jeśli on miałby platformę do budowania społeczności, to może madridistas.pl to byłoby dobre miejsce do tego. Pytanie tylko co my mamy komuś takiemu do zaoferowania, bo Forum takie jak jest obecnie to on sobie może założyć za 300 złotych.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Goldschmidt pisze: śr wrz 15, 2021 1:58 pm Odnośnie reklamacji zdania raczej nie zmieniłem. Powiem tak - na razie Grafi i kaban > Perez jeżeli chodzi o administrację nowego rewolucyjnego projektu :ptak:

Przypomnę tylko to co pisałem przez ostatnie miesiące - co z tymi emotkami?
Opcja przyklejenia tematów?
Co z tym działem który stoi pusty? Ja nie wiem co mam nawet w nim napisać i wnioskując po braku tematów inni pewnie też nie. Osobne tematy dla Romano, Felixa Diaza itd? W ogóle jest sens? Trochę mam wrażenie, że można próbować, ale w dłuższym terminie warto rozpatrzyć osobną sekcję z boku z Twitterowym feedem do rozwijania gdzie wyświetlają się informacje z danych źródeł.
Co z czatem? Będzie coś do włączania/wyłączania tutaj? Czy tylko jakiś link do Disco?
Jakaś ciemna skórka?

Ale ostatecznie to kosmetyka.
Ścigajcie mnie na disco jak zmian nie będzie widać, od jutra mam zamiar usiąść do wprowadzania zmian, chciałem w sumie cały weekend, ale oba następne weekendy mam pracujące, potem zobaczymy.

1. Przypomnę tylko to co pisałem przez ostatnie miesiące - co z tymi emotkami? -- idzie w pierwszej kolejności.
2. Opcja przyklejenia tematów? Tzn? Żeby był na samej górze zawsze?
3. Co z tym działem który stoi pusty? - Usuwam.
4. Co z czatem? - Że shoutbox? Bez sensu wg mnie. Jest discord. Muszę ogarnąć jak go ładnie podlinkować tutaj. Temat będzie w toku.
5. Jakaś ciemna skórka? - Chyba już jest, ale badziewna, gdzieś tam coś spróbuję podkręcić.

Tutaj powoli robi się mały śmietnik jeżeli chodzi o rzeczy do poprawienia, także propozycje do zmiany jakby można by jakoś tutaj uwidocznić od zwykłych komentarzy/dyskusji, np przez zwiększenie czcionki i kolor, abym siadając do kolejnego tematu nie musiał czytać po kolei każdej wypowiedzi tylko przescrollować temat i od razu widzieć co jest do poprawy.


Co do promocji, nie znam się na tym. Przysłowiowo mam to w dupie w takim znaczeniu, że jak dla mnie można już teraz walić spamem na rm.pl czy gdzie indzie, ale jak co poniektórzy zauważali (na czym osobiście się nie znam) może to odstraszyć niż zachęcić.

BTW bardzo fajny pomysł z tym gościem od twitcha.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

kabanog pisze: śr wrz 15, 2021 4:09 pm 2. Opcja przyklejenia tematów? Tzn? Żeby był na samej górze zawsze?
Si. Ale oczywiście to dopiero robi się przydatne, gdy na forum jest więcej niż 10 osób.
4. Co z czatem? - Że shoutbox? Bez sensu wg mnie. Jest discord. Muszę ogarnąć jak go ładnie podlinkować tutaj. Temat będzie w toku.
K.
Pewnie robicie tam własny research więc nie będę się narzucać, ale gwoli ścisłości wyobrażałem sobie coś podobnego do tego układu z 7:57


tj. forum, poszczególne działy i w którymś miejscu (na samym dole ponad panelem tego kto jest aktywny? albo na samej górze?) fioletowa belka Discorda ze strzałeczką + ew. ilością aktywnych gości, która po kliknięciu rozwija listę kanałów i normalny widok serwera. Domyślny widget wbudowany w Discord jest chyba zbyt kwadratowy by wyglądał sensownie i jest tylko linkiem, nie można w nim pisać wiadomości.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

O panie jak to da radę u nas to tak zrobię, piękne to jest. Jak macie jakieś właśnie przykłady to tym bardziej wrzucajcie, a tutaj jeszcze z tutorialem wrzucenia <3. (Serduszko pojawi się jako pierwsza zmiana :ptak:)
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Krul »

Czat jest spoko, ale... paradoksalnie dla nas szkodliwy. Z jednej strony będzie gadka tam, a z drugiej poumierają tematy.

Ja tam wracam do tradycji, można tu dodać rangę, etykietę?

Kurdę, jesteście na grupie Vasquezawka (czy jakoś tak) na fejsie albo jakieś Los Galacticos? Obie przeglądam, nie udzielam się, bo nie lubie robić tego nieanonimowo ;) i jest tam od chuja ludzi.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Gdyby miały umierać to już by umarły skoro 2/3 userów jest na Discordzie.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

W sensie 2/3 użytkowników stąd siedzi na discordzie? To się nie ma co dziwić, że tu taka stypa po dobrym początku
Obrazek
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

No nie wiem, podejrzewam że to nie te same osoby tj. kto woli forum to jest na forum a kto woli Discord jest na Discordzie. Ja na razie odpuściłem to drugie. Ostatnio jak wpadałem 3 miesiące temu to było po 5-10 osób dziennie, może więcej przy okazji meczu więc w miarę podobnie do aktywności przy co grubszych spotkaniach Realu tutaj. Więc ogólnie mamy w sumie grupę 20-30 osób (+ ci co wchodzą ale nie piszą).
Chcą pisać na Disco to niech piszą, kumam to, i to i tak rozmowy o wszystkim i o niczym.

Dyskusje o tym w jaki sposób połączyć jedno z drugim trwają od samego początku i przydałoby się by Discord widniał na stronie, ale jak jest tak jest. Mamy 1-2 osoby od techniki, reszta najwyżej od sugestii zmian i promocji. A i zmiany sugerować czasem trudno gdy człowiek się na HTMLu nie zna.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Jak pisałem, że po wakacjach powinno się zluzować u mnie z czasem, to kłamałem. Jak dobrze pójdzie to będę miał 3 wolne weekendy w pracy do końca roku. Uwierzcie mi, że jak pracujesz po 8/9h od poniedziałku do czwartku, a potem w piątek siedzisz albo od 8 rano do 6 rano w sobotę, lub 9h w pt, aby wrócić o 20 i skończyć około 1 rano, a potem dodatkowo masz zaplanowaną akcję z niedzieli na poniedziałek w godzinach 1-3 i w poniedziałek normalnie na 8 rano i tak ciągniesz to w kółko przez miesiąc, dwa, trzy. To brak sił czy chęci na dodatkowe rzeczy, a gdzieś jeszcze muszę wrzucić życie prywatne.

Może coś poprawię w niedzielę w nocy :ptak:.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

Czym się zajmujesz?
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Na co dzień śpi w rurze :ptak:

Na discordzie ciężko o dłuższe wypowiedzi, dyskusje są raczej typowo "czatowe" lub "live". raz na 2-3 tygodnie rozpęta się większa dyskusja o jedzeniu, broni, czy o tym kiedy Real pierdolnie... i szybko się kończy.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kabanog »

Para Siempre pisze: czw paź 07, 2021 10:45 pm Czym się zajmujesz?
Administrator Unix/Linux
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Goldschmidt pisze: śr paź 06, 2021 5:34 pmDyskusje o tym w jaki sposób połączyć jedno z drugim trwają od samego początku i przydałoby się by Discord widniał na stronie, ale jak jest tak jest. Mamy 1-2 osoby od techniki, reszta najwyżej od sugestii zmian i promocji. A i zmiany sugerować czasem trudno gdy człowiek się na HTMLu nie zna.
Shout-szambo, eee tzn shoutbox wyjaśniłby sprawę. Raz, rejestracja tylko na jednym serwisie + dwa, ludzie po gadce live na czacie podczas meczu może by zostali i wpadali popisać na foro także poza spotkaniami. Odsłony by się kumulowały czy coś.

kto najbardziej pluł na Ringa? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kryspiano »

Amino, że 10 każdego miesiąca mogę Ci zazdrościć, tak wszystkiego innego już nie, co związanego z pracą i rzeczami co się dzieją wokol niej. Swego czasu pracowałem dosłownie bez przerwy, kasa fajna, ale wszystko inne nie do pozazdroszczenia. Ciągły bieg nie wiadomo za czym, bo brakowało czasu na życie. Mówię tu tylko z własnego punktu widze ją i o sobie. To nie była praca fizyczna, ale zupełnie inna branża niż Ty, ciągle poza domem. Zmieniłem na ciepłą posadkę, co prawda niestety nie ta półka finansowa, ale tylko teraz czasem jeżdżę w delegację. Ale i tak zazdroszczę Tobie umiejętności i fachu.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
ODPOWIEDZ